Płytki marmurowe, a kafelki imitujące marmur

Płytki marmurowe, a kafelki imitujące marmur

Tworząc projekt unikalnego wnętrza wymarzonego domu lub mieszkania, nietrudno zapomnieć o tym, jak wiele może dać nam wybór odpowiedniej ceramiki. Przykładowo bardzo ładnie w większości kompozycji, szczególnie z drewnianymi meblami i obrazami na ścianach, będą prezentowały się płytki marmurowe, lecz niestety ich cena bywa zaporowa dla bardzo wielu odbiorców. Jednak nic straconego są wszak i kafelki imitujące marmur, może więc warto spojrzeć i na nie?

Czemu warto wybrać płytki marmurowe?

Naturalne okładziny z kamienia są znane od wieków, a płytki podłogowe z marmuru pojawiły się już w starożytności. Szczególnie często stosowano je w budynkach użyteczności publicznej, czyli biurach lub pałacach. Z czasem marmurowe płytki ścienne trafiły także „pod strzechy”, do bogatych willi, a z upływem stuleci i do domów tak zwanej klasy średniej. Nadal takie płytki z marmuru są drogie. Jednak piękno naturalnego kamienia pozwala na wyniesienie na szczyty ponadczasowego szyku klasycznych salonów, angielskich jadalni czy francuskich pokojów dziennych!

Jakie są zalety płytek marmuropodobnych?

Najistotniejszą zaletą płytek imitujących marmur jest ich cena. Ceramiką ta jest zwykle klasyczna płytka gresową, której lico zostało wykończone, tak by naśladować marmurowa powierzchnie. Choć nie jest to nigdy naśladownictwo idealne, to jednak marmuropodobne kafelki z gresu święcą swoje tryumfy, gdyż pozwalają one na piękne i trwałe wykończenie każdego pomieszczenia w domu, także łazienek czy kuchni. Również i firmy doceniają takie płytki do biura. Wreszcie w przypadku imitacji marmuru na rynku dostępne są ciekawsze kształty tej ceramiki, ot choćby marmuroporobne płytki heksagonalne. Trudno zaprzeczyć, że kafelki heksagonalne są doskonałym detalem do nowoczesnych wnętrz!


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 29.01.2022 11:30:37)

Podlinkuj wpis:
Tagi , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.